• Tüneller
  • Zemin Çivisi
  • Köprüler
  • Altyapı Üstyapi
  • Açık Kazı
Kısa Tarihçe
 Fermanoğlu İnşaat temellerini, kurucusu olan Ali Şevki ÖNER'in ilk olarak 1955 yılında Zonguldak Kömür Madenlerinde çalışma hayatına başlamasıyla atmıştır. Burada başarıyla geçen madencilik serüvenine 1968 yılında Doğankent HES projesi İsale tüneli inşaatı alt yüklenicisi olarak devam etmiştir. Gelecek açısından umut veren çalışmaları, Firmalar ve Devlet kurumları tarafından takdir edilerek, bu sektörde profesyonelleşmek amacıyla, disiplinli ve güvenli bir şekilde devam etmiştir.

 

Buna bağlı olarak 1977 yılından itibaren Ülkemizin çeşitli yörelerinde Baraj Tünelleri, Yol Tünelleri başta olmak üzere şartlar ne olursa olsun azim ve kararlılıkla firmamız taahhüdünü üstlendiği her işi başarıyla ve zamanında teslim etmiş, iş için gerekli makine ve teknik ekip konusunda kadrosunu daima güçlü tutmuştur.

 

1996 yılında Kazım ÖNER kurumsallaşma adına Fermanoğlu İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şti. adını alarak yoluna devam etmiştir.

 

Firmamız Ülkemizin en güzide projelerinden olan Atatürk Barajı ve HES projesinde, Karadeniz Sahil Yolu Projelerinde, İstanbul İçmesuyu Melen Projesinde ve daha bir çok projelerde başarılı bir şekilde çalışmalarını tamamlamıştır. 

 

Barajlarda ve demir yollarında günümüze kadar çeşitli kesit ve uzunluklarda 65.000 m. tünel, yol inşaatlarında 25.000 m. tünel, 350 m. köprü ve 15.000.000 m3 kazı ve toprak işleri yapmış olan firmamız, modern inşaat tekniklerini takip ederek, her geçen gün makine parkını ve ekibini güçlendirerek ülkemizin en gözde projelerinde büyük başarılara imza atma azminde ve kararlılığında olduğunu, geçmişte yapmış olduğu büyük projelerden aldığı güç ve tecrübelerle göstermiştir.

 

Tünel, Toprak İşleri, Köprü, Sanat Yapıları, Altyapı ve Çevre Düzenleme işlerinde firmamızın uluslararası projelerde alacağı misyonu başlatma azminde olan firmamız geçmiş ve gelecek köprüsü arasında gereği şeklinde yerini alacağını umuyoruz.